Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-17 08:46:14

Warsztaty taneczne i potańcówka z kapelą Kocirba

2017-05-2818:00 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Kolbuszowa

Niedzielne popołudnie tradycyjnie powinno być roztańczone. Dlatego w skansenie organizujemy warsztaty taneczne z instruktorem i potańcówkę z Kocirbą.

Cena biletu: Wstęp wolny!

O godz. 18.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty taneczne, które poprowadzi Jadwiga Kula – od 20 lat aktywny członek Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej – laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, który ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych. Od września 2015 r. Jadwiga Kula jest opiekunem i choreografem zespołu. Instruktorka nauczy nas przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m. in. do lasowiaczka i cebuli.

O godz. 18.30 na potańcówkę zaprosimy wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego. Zabawę poprowadzi Jadwiga Kula. Zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim. Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m. in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Zespół występuje w składzie: Teresa Potańska – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben.

Miejsce wydarzenia

Logo: Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Ul. Wolska 36
36-100 Kolbuszowa

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus